KONST / Litografier / Färglitografi 8873082
nr 887 3082
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Färglitografi , 2 st, Nils Kölare (1930-2007), 50/200, signerad. -88, motivet: 57x46
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 april 2014
kl 18:48:21
13/4 18:06:11
500 kr
14/4 18:35:17
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare